5 návyků, které způsobují, že ženy přitahují toxickou lásku

Při hledání lásky a šťastného vztahu můžeme narazit na případy, kdy se vztah stává toxickým. Zatímco toxická osoba ve vztahu projevuje negativní chování, mohou existovat návyky, které máte a které mohou způsobit, že se vrátíte zpět do dalšího toxického vztahu. Zde je pět návyků, které byste mohli mít a které přitahují toxickou lásku. Jak je zvládnout, abyste našli lásku, kterou si skutečně zasloužíte.

Necháte lidi hrát s vámi hry mysli

Vztah, který se skládá z toxické lásky, přinese výzvy. Jako když s vámi váš manipulativní partner hraje hry mysli. Možná si neuvědomujete, že se o to váš partner snaží. Dělá vše pro to, aby změnil vaše myšlenky a způsob, jakým vidíte realitu. Pokud dovolíte, aby tyto hry mysli pokračovaly, bude to to, co začnete ve vztahu hledat, což není zdravé.
Způsob, jak se vypořádat s hrami mysli, je povznést se nad ně.
Hry mysli se používají, protože se dotyčný příliš bojí vás přímo konfrontovat, nebo ví, že spor vyhrajete. Pokud přestanete lidem dovolovat, aby si s vámi hráli hry mysli, pak začnete hledat lidi, kteří s vámi mají ty správné úmysly.

Měníte se pro ostatní

Pokud máte tendenci přitahovat toxickou lásku do svých vztahů, existuje šance, že máte tendenci změnit to, kým jste. Změníte, kdo jste a v co věříte, abyste druhého ve vztahu uspokojili, což by se nemělo stávat. Musíte zůstat věrní sami sobě, takže když přijde ten správný člověk, bude vás milovat takového, jaký jste.

Umožňujete svému partnerovi ovládat vztah

Toxická láska může spočívat v tom, že váš partner chce mít vždy vše pod kontrolou a vy mu to dovolíte. To je pro vztah nezdravé, protože se předpokládá, že budete spolupracovat ve snaze udělat ze vztahu něco, co je naplňující a stojí za to do toho investovat čas. Tyto toxické vztahy přitahujete, protože musíte být pevní se svými hranicemi a ozvat se, když vás něco trápí.

Pokud opustíte vztah nebo se pokusíte napravit tuto jeho část, mohou nastat problémy, které se snaží tyto staré návyky prolomit. Změna zahrnuje schopnost zapamatovat si, že jste důležitou součástí vztahu a že můžete mluvit do toho, co se stane, a vaše pocity jsou důležité.

Nesete vinu za věci, které byste neměli

Pokud máte tendenci obviňovat se za činy, které váš partner dělá, může to být důvod, proč stále přitahujete toxickou lásku. Chcete udělat cokoli, abyste vztah udrželi v chodu, ale pokud je necháte, aby se bez omluvy vykašlali na věci, které jsou nepřijatelné, pak to není zdravý vztah. Váš partner by měl být schopen převzít zodpovědnost a omluvit se za své provinění.

Než se pustíte do dalšího vztahu, určitě se naučte, jak se přestat obviňovat ze všeho, co se ve vztahu děje. Umět se omluvit za své vlastní chyby je důležité, ale vymlouvat se na ostatní, kteří se neomlouvají, není něco, co byste měli dělat.

Neuznáváte svou hodnotu

Když nevěříte, že si zasloužíte něco lepšího, uvíznete ve vztazích, kde jediné, co nabízejí, je toxická láska. Pokud neuznáte svou hodnotu, začnete si myslet, že tyto vztahy jsou jediné, které si zasloužíte. To není pravda, protože jakmile přijmete, kdo jste a budete si jisti, že budete vědět, že toxická láska není to, co ve svém životě chcete.

Pokud začnete znát svou hodnotu a mít v ni důvěru, začnete přitahovat lidi s podobnými vlastnostmi jako vy.

Zdroje: womenworking.com, psychologytoday.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *