Mám mu napsat jako první nebo počkat, až mi napíše: Ano, ne a co vědět?

Komunikace má být snadná… Proč je tedy rozhodování, kdo napíše první SMS, tak složité? Ať už je to hned po skvělém rande, zítra nebo za tři dny, kdy byste měla napsat klukovi jako první, pokud vůbec?

 

Pravdou je, že tato otázka pochází většinou z nejistoty a to, co nám společnost řekla, je správný způsob, jak přistupovat k tomuto typu situace. Tato pravidla mohla být stanovena s nejlepšími úmysly, ale bývají omezující a upřímně řečeno, nesmyslná.

Neexistují žádná pevná pravidla, kdy byste měli někomu napsat. Každá situace je jiná.

Co dělat, když se začnete ptát sami sebe: „Mám mu napsat jako první?“

Pravidla společnosti v této věci by měla jít cestou dinosaurů. Proč čekat určitý počet hodin nebo dní, než někomu po skvělém rande napíšete zprávu?

Možná neexistují žádná pravidla pro to, kdo píše první, ale určitě stále existuje kodex chování.

Pokud si skutečně chcete chlapa přivlastnit, pak existují určitá pravidla, která byste měli dodržovat, abyste měli lepší šanci. Realita randění je taková, že sebevědomí je přitažlivé a zběsilá přilnavost nikoli.

Na prvním psaní SMS není nic špatného, ​​ale musíte se ujistit, že stále hrajete správným stylem.

Rychlá odpověď: měli byste mu napsat?

Ne. Alespoň dokud nedočtete tento článek.
Můžete být nadšeni z nového vztahu, a to je skvělé, ale vypadat jako bláznivá a přilnavá k textu může rychle potlačit všechny city, které k vám tento chlap může mít.

Uklidněte své motýly a trochu se zamyslete nad situací.

Pamatujte na zlaté pravidlo: někdo, kdo s vámi chce mluvit, to udělá.

Jak již bylo řečeno, otázka, zda byste mu měli poslat SMS jako první, je jedna z prvních věcí, která se vám objeví v hlavě. Zde je vše, co byste měli udělat, když si položíte tuto velmi častou otázku.

1. Uklidněte se

Než učiníte jakékoli rozhodnutí, musíte se na chvíli uvolnit. Mít nového potenciálního partnera může být vzrušující. Vrchol nového vztahu je téměř jako droga a měl by mít varovnou nálepku.

Tyto nervy mohou způsobit, že budete dělat věci, které byste normálně nedělali. Mohli byste zpanikařit z toho ticha a udělat něco hloupého, například napsat mu směšně dlouhou zprávu, kvůli které se budete zdát potřebná, zoufalá a co je nejhorší, otravná.

Takže než něco uděláte, položte telefon. Několikrát se zhluboka nadechněte. Pokud je to možné, jděte na chvíli dělat něco jiného a pak se vraťte k textu, který chcete odeslat.

2. Zvažte, jak dlouho to bylo

Posílat SMS protějšku hned po schůzce se může zdát opravdu nuzné a zoufalé, dvě z nejhorších věcí, které můžete být, když začnete nový úlet. Takže se musíš rozhodnout, jak dlouho to opravdu je, co jsi s ním mluvil.

Pokud je to jen den, počkejte a uvidíte, zda vám napíše SMS. Pokud už uběhlo pár dní a jste opravdu zvědaví, co dělal, napište mu poutavý text, který vzbudí jeho zájem a rozproudí konverzaci.

Nechcete se zaseknout při čekání na vzájemnou SMS, protože se oba bojíte, že budete vypadat jako zoufalci. Ale také nechcete vyhodit do povětří telefon někomu, kdo o vás nemá zájem. Trpělivost je klíčová.

3. Získejte názor přítele

Když jde o někoho nového na obzoru, můžete být trochu zaujatí. Pokuste se získat názor svého přítele na to, zda je nebo není příliš brzy na to, abyste mu napsali.

S největší pravděpodobností vám dá nezaujatou odpověď a vždy pomůže, když máte ve svém koutku člověka s jasným myšlením.

4. Zeptejte se sami sebe, jestli nejste potřební a lhostejní tomu druhému

Někdo, kdo s vámi byl na jednom nebo dvou rande, vám nemusí nutně dlužit svůj čas. Ve vztahu je příliš brzy na to, abyste si začali klást požadavky na to, kdy vám odepíše textovku.

Takže předtím, než odešlete zprávu, zeptejte se sami sebe, zda vám to nebude připadat dotěrné. Naštvalo by vás, kdyby vám někdo napsal SMS příliš rychle, dříve než jste mu chtěli napsat? Pokud je odpověď ano, zatím mu nepište.

5. Píšeš vždy první?

Pokud si s tímto chlapem nějakou dobu píšete, zeptejte se sami sebe – píšete vždy jako první? Pokud ano, nemusí mít zas takový zájem.

Zní to drsně, ale pokud děláte veškerou práci, abyste s ním promluvili, možná s tím bude souhlasit. Zasloužíte si někoho, kdo s vámi chce mluvit.

Neuspěchejte proces – místo toho si zkuste užít vzrušení a nejistotu, které s sebou nový vztah přináší. Když od něj ten text dostanete, bude to ještě vzrušující! 
Možná si po přečtení tohoto článku říkáte, co je to za hloupost. Prostě napíšu jakmile budu chtít, ale divili byste se – většina lidí na začátku vztahu resp. po prvním rande, skutečně tento možná malicherný problém řeší. Ovšem myslím, že pokud máte o protějšek zájem, nechcete být dotěrní a zároveň chcete, aby viděl, že máte zájem.

Tak snad vám těchto několik málo kroků pomůže po příští schůzce napsat nebo nenapsat textovku.

 

Zdroje: lovepanky.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *