Proč je randění tak těžké?

Pokud jste svého životního partnera nepotkali již na škole, pravděpodobně jste ve svém životě absolvovali nějaké rande – takže jste pravděpodobně pronesli: „Proč je randění tak těžké? přátelům alespoň jednou.

Nejsi sám, pokud se tak cítíš. Data ukazují, že téměř polovina lidí si myslí, že randění je nyní těžší než před 10 lety. Některé důvody zahrnují větší fyzické a emocionální riziko, technologie, je těžší setkat se s lidmi, měnící se společenská očekávání.

Přemýšlíte, zda je váš zájem o druhou osobu opětován, obáváte se, zda nejste příliš zranitelní, potenciálně si děláte starosti o své tělo, zda existuje sexuální chemie – je toho hodně, co vás může tížit.

Proč je randění tak těžké?

Existuje nespočet důvodů, proč je randění tak těžké. Ovšem do určité míry by randění mělo být těžké. Zatímco technologie některé aspekty randění usnadnily, jiné také zkomplikovaly. Za několik posledních let se změnilo mnoho věcí. Doba jde vpřed a vy už nemusíte hledat partnery jen v blízkém okolí. Můžete si někoho najít na druhé straně republiky nebo klidně ještě dál. Ovšem složitější je to dnes v tom, že máte více variant, více možností na výběr.

Paradox volby

Paradoxem volby je, že je ve skutečnosti těžší vybrat z více možností, které máte. S příchodem seznamovacích aplikací a sociálních sítí, které nás spojují s více než jen s lidmi v našem okolí, se kterými bychom se mohli někde náhodně setkat. Pokud si myslíte, že randění je nyní těžší, než tomu bylo v generaci vašich rodičů nebo dokonce před deseti nebo patnácti, tak se nemýlíte.

Osobní očekávání

Mnoho lidí jde na rande v domnění nebo v naději, že to může být jejich poslední rande – nebo je to osoba, kterou si vezmou. Přemýšlejte o tom z hlediska přátelství – nešli byste na večírek s tím, že tu noc potkáte svého nejlepšího přítele, že? Proč je seznamování jiné?

Společenská očekávání

I když se zdá, že se věci mění, i když pomalu, mnozí z nás vyrostli v tom, že viděli typickou rodinnou jednotku líčenou v kultuře jako heteronormativní manželský pár muže a ženy se dvěma dětmi a domem na kraji města. Animované filmy a pohádky, které mnozí z nás vstřebávali, když jsme byli dětmi, jsme byli směřováni na dívku v nouzi, kterou zachránil princ, a žila šťastně až do smrti.

Mnoho žen tak bylo socializováno, aby věřily, že „potřebují“ muže, který by se o ně postaral.

Dokonce i ty nejchytřejší ženy, pokud intelektuálně vědí, že nepotřebují být „zachráněny“ mužem, možná přijaly toto poselství a mají pocit, že si je musí „vybrat“ muž, spíše než aby měly možnost vlastní volby.

Protože se doba mění , vytváří to také napětí v randění, protože tradiční normy jsou jedněmi zkoumány a demontovány a jinými přijímány – partneři mohou mít mnohem odlišnější názory na to, jaké by měly být genderové role – nebo zda by vůbec měly existovat. v rámci vztahů.

Seznamovací aplikace

Pokud se aktuálně pohybujete ve světě seznamování, je pravděpodobné, že používáte seznamovací aplikaci. V dnešní době téměř 35 % lidí uvádí, že se se svou drahou polovičkou setkali online.

Bezpečnost

Lidé, zejména ženy, se možná obávají o svou bezpečnost více než kdy předtím. Vzestup online seznamování a technologií obecně přidává nové obavy, jako je například Catfishing (tvorba falešných profilů na sociálních sítích), přijímání nechtěných explicitních fotografií nebo sdílení vašich fotografií bez vašeho souhlasu.

Sociální média

Sociální média nám navíc dávají iluzi viditelnosti vztahů ostatních způsobem, ke kterému jsme nikdy předtím neměli přístup. Iluze, protože většina lidí nepíše o hádkách, který měli minulý večer, nebo o obtížných částech procházení vztahu přes nepřízeň osudu.

 

Co dělat, když je randění složité

Ano, seznamování může být těžké – ale nezoufejte. Existují způsoby, jak to překonat a dokonce si užít hledání svého partnera.

Veďte si deník a netlačte na pilu..

Randění je pro mnohé náročné kvůli ztrátě pocitu kontroly. Může vám to připadat jako rozsáhlá myšlenková hra. Dokonce se můžete začít divit, jestli si s vámi vaše mysl nehraje. Bylo to rande opravdu tak skvělé, jak si ho právě teď pamatuješ, nebo jen toužíš po spojení?

Jak odolat této emocionální horské dráze? Jednou radou je vedení deníku. Pokaždé, když jdete s někým na rande, stačí napsat jeden nebo dva řádky. Každý dostane jednu stránku, kde napíšete, co jste udělali, jestli došlo k nějakému fyzickému kontaktu, jestli bylo naplánováno další rande, kdo to inicioval.

Může to lidem pomoci zůstat ukotveni ve „faktech“ spíše než v tom, jak se právě teď cítí. Třeba šílíte, protože jste se již několik dní neviděli, ale kouknete se do deníku a zjistíte, že je vlastně normální, že jej vidíte jednou týdně.

 

Randění je těžké, ale doufáme, že se díky tomuto článku budete cítit o něco méně sami. Pauzy v randění vám také mohou prospět, pokud se cítíte vyhořelí. Není dobré tlačit na pilu, zkuste dát seznámení s vašim vyvoleným volný průběh. Stejně jako většina věcí v našich životech – přijde to až to budete nejméně čekat.

Zdroje: verywellmind.com, pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *