6 tipů, jak se naladit na sex

Když se dvě postavy chystají mít sex v knihách nebo filmech, zdá se, že jsou nažhavení jen co projdou dveřmi ložnice, ale ve skutečnosti to takhle spíš nefunguje.

Občas mohou být dny, kdy na sex nemáte ani pomyšlení. Pokud jsou ty dny až moc často třeba se budete chtít pokusit nastartovat své libido. Zde je pár tipů jak na to..

Proč možná nemáte náladu na sex 

Zkoumání toho, proč možná nemáte náladu na sex, je klíčem k tomu, abyste zjistili, jak to změnit. Zkoušet tipy a triky, jak se dostat do nálady, může být frustrující, pokud nevíte proč nemáte náladu na sex.

Mezi některé možné viníky vašeho nízkého nebo sníženého libida patří: 

  • Úzkost
  • Kulturní nebo náboženské vlivy
  • Deprese
  • Pocity studu nebo viny
  • Hormonální změny
  • Životní stresory (jako je smrt, narození dítěte nebo stěhování..)
  • Léky
  • Nevyřešené vztahové problémy

Pokud máte podezření, že některá z výše uvedených situací nebo jiná situace mimo vaši kontrolu je zodpovědná za vaše nízké libido, pak je potřeba abyste příčinu začali řešit.

 

6 tipů, jak vás naladit na sex 

Nyní, když víte, co může být příčinou vašeho nízkého libida, můžete začít zkoumat způsoby, jak to řešit. Pokud si myslíte, že vaše nízké libido je důsledkem zdravotního stavu, musíte si o tom promluvit se svým lékařem. Ovšem pokud je to způsobeno věcmi, které máte více pod kontrolou, jako je stres nebo únava, zde je pár tipů, které vám mohou pomoci dostat náladu na sex.

Postarejte se především o sebe 

Je těžké se dostat do nálady a užít si sex, když se necítíte nejlépe. Možná procházíte fází, kdy se cítíte neustále unavení, vyhořelí nebo prostě si nepřipadáte sexy. To vše může ovlivnit váš zájem o fyzickou intimitu.

Začněte tím, že budete jíst zdravější stravu a pravidelně cvičit. Udělejte si čas pro sebe, kde si jen odpočinete a znovu se spojíte sami se sebou. Výzkumy tvrdí, že pravidelné cvičení může zvýšit vaše libido.

Užívání léků může také představovat problémy pro sexuální fungování. Pokud kouříte cigarety nebo pijete nadměrné množství alkoholu, možná budete chtít prozkoumat zdroje, které vám pomohou omezit nebo přestat úplně.

Vyzkoušet nové věci 

Někdy nemáte náladu na sex, protože se prostě nudíte. To je běžné zejména u lidí, kteří mají dlouhodobé partnery. Můžete obnovit svůj sexuální život tím, že vyzkoušíte něco, co nikdo z vás předtím nezkusil. Může to být zavádění hraček do vašeho sexuálního života nebo hraní rolí.

Můžete také zkusit změnit prostředí. Pokoj v luxusním hotelu na jednu nebo dvě noci může do vašeho sexuálního života vrátit jiskru, o které jste si ani neuvědomili, že chybí.

Je však důležité, abyste pěstovali emocionální intimitu mezi vámi a vaším partnerem, než zkusíte nové věci, které okoření váš sexuální život. Emocionální spojení totiž zvyšuje sexuální touhu.

 

Můžete si vytvořit vlastní seznam toho, co chcete během sexu zažít – jak fyzicky, tak emocionálně. Sdílení svých tužeb se svým partnerem a také naslouchání touhám je skvělý způsob, jak zajistit, abyste se oba cítili emocionálně propojeni – což často dláždí cestu k fyzické intimitě.

Zvládejte svůj stres

Je těžké se na sex naladit nebo si ho dokonce užít, když jste ve velkém stresu. I když se jednoduše řekne eliminovat stresory ze svého života, hůře se to udělá. Můžete použít určité techniky, které vám pomohou zvládat úroveň stresu.

Vytvořte si pravidelnou cvičební rutinu, meditujte a zkuste dechová cvičení, která vám pomohou zvládat hladinu stresu a zvýšit vaše libido.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro udržení nízké hladiny stresu, je třeba dostatek spánku. Nedostatek spánku může ovlivnit vaši touhu po čemkoli.

Zjišťujte co vás vzrušuje 

Prozkoumejte co vás vzrušuje, a zkuste to sdílet se svým partnerem. Někteří lidé se například naladí na sex tím, že si vymění zprávy se svými partnery. Můžete začít tím, že nejprve svému partnerovi polichotíte.

Odeslání láskyplné zprávy partnerovi zvyšuje emocionální spojení mezi vámi dvěma. Zkuste si během dne poslat nějaké koketní textové zprávy a uvidíte, jak se věci vyvíjejí.

Některým párům se pár hodin před sexem může líbit vášnivý sexting. Můžete také zkusit číst nebo sledovat něco erotického. I to může zvýšit touhu obou po fyzické intimitě.

Potěšte se

Masturbace je skvělý způsob, jak rozproudit tělo, když nemáte náladu. Bez ohledu na to, jak dlouho jste se svým partnerem, nikdo nemůže znát vaše tělo lépe než vy sami. Uvolněte se a dotýkejte se na místech, kde to máte rádi.

Pokud to pro vás a vašeho partnera bude vhodné, můžete zkusit masturbovat s partnerem v místnosti.

Změňte svůj rozvrh sexu 

Pokud zjistíte, že vy a váš partner máte sex pouze v noci, na konci dlouhého dne, může to být důvod, proč jste na sex neměli náladu. Mít sex v noci, když máte obzvlášť rušný život, se může zdát zdlouhavé až unavující. Místo toho si na několik příštích týdnů udělejte čas třeba na ranní sex.

Sex jako první věc z rána poté, co se oba dostatečně vyspíte a budete se cítit odpočatí, může být skvělým způsobem, jak zlepšit své libido.

 

Je naprosto normální, že někdy nemáte náladu na sex. Pokud máte nízké libido, věnujte nějaký čas tomu, abyste zjistili, co vás na sexu baví a co vás dostane do nálady. Netlačte na sebe. Udělejte si čas na prozkoumání své sexuality buď sami, nebo se svým partnerem.

Zdroje: verywellmind.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *