Láska a náklonnost: Kouzelná jiskra v dlouhodobých vztazích

Všichni milujeme líbánkovou fázi vztahu. Jsme plní vášně, lásky a náklonnosti k našemu novému partnerovi. Jen se zdá, že jí nemáme dost. Trvá to několik měsíců, ale nakonec se to rozplyne. Člověk na to po chvíli zapomene.
Prostě se tak ponoříte do své rutiny s partnerem, že mu zapomenete dávat lásku a náklonnost. Usadíte se ve svém normálním životě, kde je sexu málo a náklonnost se dostaví až po několika dnech sledování romantických komedií.

Aby vztah vydržel..

Očekávat, že váš vztah bude trvat věčně, aniž byste se o to snažili, je hloupost. Aby vztah vydržel přes všechny útrapy, buďte ochotni projevit svou lásku a náklonnost i v těch nejméně očekávaných chvílích.
Dlouhodobé vztahy nejsou procházka růžovým sadem. Zeptejte se kteréhokoli páru, který je spolu déle než 10 let. Všichni vám říkají, že byly chvíle, kdy chtěli zabít svou drahou polovičku! Ale podařilo se jim to díky dvěma velmi jednoduchým, přesto přehlíženým věcem: lásce a náklonnosti. 

Důležitost lásky a náklonnosti v dlouhodobém vztahu

I když jsou tyto dvě věci důležité pro každý vztah, jsou ještě důležitější, pokud jste spolu již dlouhou dobu. Nebo chcete být spolu navždy. Aby vztah vydržel, záleží více na tom, jak se chováte, než na tom, jak se chová váš partner.
Pokud pochopíte důležitost lásky a náklonnosti ve fungujícím vztahu, máte naději na šťastný a zdravý dlouhodobý vztah. To je důvod, proč láska a náklonnost zůstávají v úspěšném vztahu životně důležité.

# 1 Váš partner bez nich ztrácí důvěru. Jak by se podle vás vaše drahá polovička cítila, kdybyste jí přestali projevovat svou náklonnost? Pokud přestanete dávat najevo, že vám na nich záleží, budou mít pocit, že nejsou dost dobří.
To způsobuje, že ztrácejí důvěru v sebe sama. Jen je to staví do špatného myšlení do budoucna. Láska a náklonnost jim dává dobrý pocit ze sebe sama a zajišťuje, že vás stále přitahují, ať se děje cokoliv.

#2 Mohou si začít myslet, že se nudíte. Pokud prostě přestanete projevovat svou lásku a náklonnost, váš partner si myslí, že už je nemáte rádi nebo se s nimi nudíte. Nemusí to tak být vždy, ale je to tak.
Pokud je stále milujete, ale nedáváte to najevo, jak mají vědět, že to stále tak je? Dejte jim svou lásku a projevujte jim náklonnost každý den. Pak není pochyb o tom, že už o ně nestojíte.

# 3 Možná zapomenete, jak moc pro vás znamenají. Měli jste někdy opravdu úžasného koníčka nebo hračku, když jste byli malí, nebo něco, co vás opravdu nadchlo? Pak jste po chvíli přestali a ztratili jste zájem, až přišel ten jeden den a vy jste to našli a udělali to znovu nebo si s tím znovu hráli. Nemohli jste uvěřit, že byste to někdy odložili.
No, taková je láska. Pokud přestanete projevovat svůj zájem, můžete zapomenout na to, jak moc pro vás tyto pocity znamenají. Mohli byste ohrozit váš vztah. Projevování své náklonnosti udržuje vaši vlastní lásku k nim naživu.

#4 Začnete ztrácet to důležité pouto.  Náklonnost je skvělý způsob, jak spojit a posílit toto spojení s partnerem.
Pokud jim přestanete projevovat svou náklonnost, budete se stále více vzdalovat. To vystavuje spoustu vztahů riziku rozpadu. Musíte se spojit, abyste udrželi svou lásku naživu.

# 5 Musíte jim ukázat, jak moc vám na nich záleží. Láska musí mít v dlouhodobém vztahu přednost. Je nutné partnerovi ukázat, že vám na něm stále záleží. Není zaručený fakt, že ano.
Musíte jim dát svou lásku a projevit jim náklonnost, protože tak dáváte najevo, že vám na nich záleží.

#6 Štěstí zůstává ve vašem vztahu, pokud projevujete lásku a náklonnost. Jaký je častý důvod, proč mnoho vztahů selhává? Je to proto, že ze vztahu se vytrácí štěstí. Vystřídá ho frustrace a vztek. Pokud svému partnerovi dáte najevo, jak moc ho milujete, tím, že mu projevíte náklonnost, nebude mít důvod být nešťastný.
Udržet si štěstí ve vztahu je to, co dělá dva roky pěti. A z pěti let se stane 20. Klíčem k dlouhodobému vztahu je udržet štěstí naživu prostřednictvím lásky a náklonnosti.

#7 Bez lásky ztratíte jejich náklonnost. Pokud svému partnerovi neukážete, že ho milujete, nebude vám dávat svou náklonnost. Proč by měli být milí, laskaví a starostliví k někomu, kdo ji neprojevuje své city?
Pokud ztratíte náklonnost své drahé polovičky, bude velmi obtížné udržet váš vztah. Budete frustrovaní, že se vám nedostává náklonnosti. Budou naštvaní, že necítí vaši lásku.

# 8 Bez náklonnosti ztratíte jejich lásku.  Zároveň, pokud jim nedáváte náklonnost, jejich láska k vám klesá. Je velmi těžké udržet někoho milovat, když od něj nezískáváte žádnou náklonnost v jakékoli podobě.
Dát svou náklonnost svému partnerovi je v dlouhodobém vztahu životně důležité.
I malé jednoduché věci každý den dělají rozdíl.

#9 Udržuje fázi líbánek. Jistě, rozhodně to zpomaluje fázi líbánek. Chci říct, že ne vždy budete chtít strhnout partnerovo oblečení, ale díky lásce a náklonnosti se to stane občas, na rozdíl od vůbec.
Pokud ukážete svou lásku a náklonnost, uvidíte, jak moc vás to vrátí do doby, kdy jste spolu začali chodit a tato vášeň byla živá a zdravá. Po dlouhé době přináší do vašeho vztahu malé okamžiky stejné vášně a právě to pomáhá udržovat šťastný vztah.

Když to uděláte a ukážete jim, že vám na nich stále záleží – po všech těch měsících, letech… – je to, co od vás potřebují, aby se ve svém vztahu cítili šťastní a naplnění. Nikdy na to nezapomeňte.

Existuje mnoho věcí, které ovlivňují úspěch nebo neúspěch vztahu. Když se podíváte na některý z dlouhodobých vztahů ve vašem okolí, jsou stále spolu hlavně díky dvěma nejdůležitějším věcem: lásce a náklonnosti.

 

Zdroje: lovepanky.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *