Litujete rozchodu? 10 znamení, že byste tomu měli dát ještě jednu šanci

Unsplash.com

Rozejít se je těžké. Všichni to víme. Ať už spolu chodíte pět měsíců nebo pět let, vědět, že se chystáte ublížit někomu, na kom vám dříve *nebo stále* záleží, může být opravdu těžké. A často nejsou rozchody černobílé. Někdy litujete, že jste se rozešli a nemůžete se rozhodnout, jestli to bylo dobré nebo špatné rozhodnutí!

Bez ohledu na to, kolik měsíců jste spolu, vždy existuje možnost, že budete rozchodu litovat. Koneckonců, s tímto člověkem jste toho prožili hodně a rozchod není nikdy snadný. Ve skutečnosti to chce hodně kuráže a odvahy se s někým rozejít.

Počáteční fáze smutku jsou náročné. A je to matoucí, protože nemůžeme říct, zda bolest, kterou cítíme, je způsobena tím, že nám chybí osoba, která bývala velkou součástí našich životů. Nebo že bychom udělali hloupou a katastrofální chybu!

Co kdybychom udělali tu nejhorší chybu tím, že jsme nechali něco, co se dalo celou dobu opravit? Proto je lítost tak mocnou emocí.

Proč litujeme toho, že jsme se rozešli?

Litujeme toho, že jsme se rozešli, protože vždy existuje možnost, že se rozhodneme špatně. Existují okolnosti, kdy je rozchod jediným logickým rozhodnutím, jako je například škodlivý nebo toxický vztah, nebo když víte, že není pro vás prostě ta správná osoba.

Ale co když se s nimi rozejdete, aniž byste věděli, že existuje možnost, že se věci napraví? Co když problém nebyl ani tak o nedostatku chemie, ale o nedostatku snahy věci napravit? Tehdy litujete, že jste se rozešli.

Víte, že je to lítost a ne smutek nad ztrátou, když se vaše mysl nezastaví u myšlenek – co kdyby?

Co kdybyste se snažili víc? Co kdybyste měli skutečnou šanci? Co když jste to vzdali příliš brzy? Bohužel jedním z následků rozchodu je zmatek a lítost nad rozchodem!

Lituješ rozchodu nebo ti jen chybí tvůj ex?

Zjistit rozdíl mezi těmito dvěma může být obtížné.

Existuje velká šance, že se po rozchodu budete cítit osamělí a můžete se vrátit do náruče svého bývalého partnera, ale také existuje možnost, že si svůj minulý vztah zromantizujete, zapomenete na všechnu bolest, kterou jste prošli, a rozhodnete se dát věcem jinou novou šanci.

Pokud si nejste jisti, zda rozchodu opravdu litujete, nebo je to jen přechodná fáze, podívejte se na příznaky níže. Možná jsi byl trochu ukvapený a možná jsi neměl nechat toho člověka jít. Ať tak či onak, budete mít odpověď na velkou otázku – udělali jste chybu a teď litujete, že jste se rozešli, nebo vám mysl zatemňuje jen vaše osamělost?

1. Neustále na ně myslíte

Samozřejmě, v těch prvních dnech rozchodu je naše mysl do značné míry nasycená emocemi. Jsme posedlí každým malým detailem, který se pokazil, stejně jako si opakovaně promítáme rozchod.

To je naprosto normální. Pokud uběhnou týdny a měsíce a vy si stále myslíte, že na ně neustále myslíte, můžete je opravdu chtít zpět. Pokud jste zkoušeli všechny způsoby, jak se z rozchodu dostat a stále na ně nemůžete přestat myslet, možná rozchodu prostě litujete.

Samozřejmě je to založeno na předpokladu, že vaše myšlenky o nich jsou spíše pozitivní než pocity hořkosti a hněvu! Pokud váš ex požírá vaši mysl 24 hodin denně, 7 dní v týdnu zcela pozitivním nebo romantickým způsobem, je to lítost – ne smutek.

2. Nikdo jiný, koho jste potkali, to ani vzdáleně nesrovnává

Některým lidem trvá déle než jiným, než se cítí připraveni jít dál a znovu se vrátit do seznamovací hry. Pokud se však cítíte připraveni se tam vrátit a přesto se vám zdá, že se nemůžete setkat s nikým jiným, kdo ve vás vzbudí sebemenší zájem, vaše city k vašemu ex jsou možná stále živé.

Váš bývalý je stále ve vaší mysli *a vašem srdci* a to proto, že toho rozchodu litujete, máte pocit, že jste se rozhodli špatně. Pokud pokaždé, když uvažujete o tom, že jste s někým jiným, máte pocit, že se spokojíte s druhým nejlepším, možná je načase svůj rozchod trochu přehodnotit.

Opravdu, pokud si myslíte, že se nikdo nikdy nebude srovnávat s vaším bývalým, existuje nějaký větší ukazatel než to, že po něm stále toužíte?

3. Cítíte se bez nich jako poloviční člověk

Jsou lidé, se kterými se ve svém životě setkáváme a kteří se nás dotýkají hlouběji, než si vůbec dokážeme představit. Mění nás. Inspirují nás. Nutí nás být tím nejlepším, čím můžeme být, a zakořenit se v našich životech tak hluboko, že nevíme, jak bez nich žít.

Pokud to zní jako vy a váš bývalý partner, bude velmi obtížné si představit, že znovu naleznete stejné pouto a bez nich se cítíte úplně ztraceni. I když jste se s nimi rozešli před měsíci, stále máte pocit, že kousek z vás chybí.

Pamatujte, že je rozdíl mezi tímto druhem pocitu a prostě se k někomu vrátit, protože je to snadné, známé a uklidňující. Pokud to uděláte, spadnete znovu do stejného nespokojeného vzorce.

Pokud však máte pocit, že vás váš ex dotváří, a ten pocit přetrvává, možná je mezi vámi něco zvláštního. Něco, za co stojí bojovat víc než za cokoli jiného.

4. Pořád je to ten nejlepší sex, jaký jste kdy měli

Dobře, sex není všechno, ale vztahy, kde máte nejlepší sex svého života, jsou často ty s největší chemií a touhou. Páry, které jsou spolu delší dobu, poznají, co má ten druhý rád a jak provádět své oblíbené pohyby.

Samozřejmě je nezbytné dát novým partnerům čas, aby vás v ložnici poznali.

Ale pokud jste měli jiné partnery a nic nepřekoná sexuální chemii a vášeň, kterou jste se svým bývalým sdíleli, není divu, že litujete rozchodu. Koneckonců, jak často narazíte na někoho, s kým máte sexuální chemii, stejně jako další aspekty?

5. Stále na sebe neustále spoléháte

Víte, že kdybyste je potřebovali, v podstatě by všeho nechali, aby vám přišli na pomoc? Ať už jde o stěhování kusu nábytku, který jste si koupili, až po to, že se budete muset vyplakat po dalším opravdu stresujícím dni.

Pokud je tu pro vás váš ex tak, jako nikdo jiný, pravděpodobně byste se divili, jestli jste nebyli příliš ukvapení, když jste na svůj vztah zavolali čas. Pokud na sebe oba stále spoléháte, upřímně řečeno, není to šokující, že litujete rozchodu.

Vaše srdce po nich stále křičí a vy je nepochybně stále potřebujete ve svém životě, ať už chcete nebo ne.

6. Stále byste jeden pro druhého udělali cokoli

Toto je dramatický příklad, ale kdyby vám váš bývalý zavolal a řekl, že musí opustit zemi a potřebuje, abyste jel s nimi, šli byste? Kdyby byl v nebezpečné situaci, přispěchali byste mu na pomoc? Dali byste jim svůj poslední cent ? Pokud odpovídáte ano, znáte i vaší odpověď, jestli litujete, že jste se rozešli nebo ne.

Pokud víte, že byste je stále podporovali a stáli při nich, možná jste udělali špatné rozhodnutí, když jste se rozešli.

7. Propadáte panice, že už je pozdě a minulost už nikdy nezměníte

Pokud je váš žaludek neustále v tom podivném žaludečním uzlu, protože v hloubi duše prostě chcete svého partnera zpět. Je to právě vaše srdce, které vám říká, že jste udělali chybu.

Lituješ toho, že jsi se rozešel, a víš, že za to nemůže nikdo jiný než ty sám. Rozhodli jste se ukončit věci a odejít, koneckonců – ne oni. Takže pokud cítíte paniku ve svém srdci a vnitřnostech, je to rozhodně lítost, kterou cítíte, a ne smutek.

8. Pevně ​​věříte, že důvod rozchodu je napravitelný

Litujete rozchodu, pokud věříte, že důvod vašeho rozchodu je opravitelný. Začnete věřit, že jste se neměli rozejít z tak hloupého důvodu, a stále máte tyto myšlenky.

Víte, že problém, kvůli kterému jste se rozešli, mohl být vyřešen a napraven, pokud byste se více snažili a okamžitě se neuchýlili k rozchodu.

9. Stále si uchováváte jejich věci a vzpomínky

Zjevně můžete vidět lítost, pokud uběhlo pár měsíců, ale nepustili jste jejich věci nebo vzpomínky. Ať už je to dopis, jejich košile, oblíbená mikina nebo něco, co vám je připomíná, nezahodili jste to ani to neskryli z dohledu.

Víte, že je to proto, že je to jediná zbývající vzpomínka a sentiment, který na ně máte. Chcete je zpět a vzpomínky, které na ně máte, jsou jediné, co vám zbylo.

10. Vaše činy mluví hlasitěji než vaše slova

Samozřejmě víte, že litujete toho, že jste se rozešli, když to vaše činy evidentně ukazují. Možná s nimi neustále komunikujete, nebo se pro ně snažíte změnit k lepšímu.

Ale ať děláte cokoli, jasně se to projevuje vašimi činy. Koneckonců, činy mluví hlasitěji než slova a podvědomě se je neustále snažíte získat zpět.

Tak co, lituješ toho, že jsi se rozešel?

Je obrovský rozdíl mezi lítostí a tím, že svého ex prostě postrádáš. Pokud je to to druhé, čas uplyne a vaše pocity a myšlenky na ně také zmizí. Ale pokud je zjevná lítost, i když uběhly měsíce, vaše city k nim nikdy nezmizely. Je tam stále, přetrvává.

Litovat rozchodu je dost hrozné. Pokud poznáváte tato znamení, je čas zkusit je získat zpět. Jaká je škoda se snažit, že? Možná nikdy nevíte, že váš ex možná jen čeká, až uděláte krok. 

 

Zdroje: Lovepanky.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *