Nedostatek komunikace ve vztahu a proč to signalizuje konec?

Freepik.com

Mluvení nám umožňuje komunikovat s ostatními lidmi, dávat pokyny, vyjadřovat své pocity a vysvětlovat své záměry. Když si to všechno vezmete, jsme jen lidé, kteří se toulají po planetě a nemáme moc co nabídnout.

Komunikace je životně důležitá v každém jednotlivém aspektu života, od rodinného života po zaměstnání, přátelství až po vztahy. V partnerství je podle mého názoru komunikace ještě důležitější než kdekoli jinde.

Proč potřebujete s partnerem jasně komunikovat?

Když od této chvíle říkám „komunikace“, ve skutečnosti nemluvím o tom, že požádám vašeho partnera, aby nezapomněl umýt nádobí, nebo se ho zeptám, kam chce jít na večeři. Mám na mysli sdělování svých pocitů, přání, potřeb, přání a na oplátku těm jeho naslouchat.

Víte, mnoho lidí zapomíná, že komunikace je obousměrná. Příliš mnoho lidí má rádo zvuk svého vlastního hlasu.

Ve vztahu je komunikace životně důležitá z následujících důvodů:

– Pomáhá nám to vyjádřit se, když jsme na něco naštvaní

– Komunikace nám umožňuje říci partnerovi, jak moc nám na něm záleží

– Pomáhá nám objasnit něco, co by mohlo našemu partnerovi způsobovat bolest nebo zmatek

– A komunikace nám umožňuje dělat kompromisy a najít „zlatou střední cestu“

Nemůžete mít vztah bez komunikace, a také ne plný nekvalitní (jednostranné) komunikace; musí to být dobrá komunikace, která zahrnuje i naslouchání druhé osobě.

Když partneři přestanou komunikovat, je to opravdu jako zvonění zvonu smrti.

Je to známka toho, že už vám na sobě nezáleží natolik, abyste o vztah bojovali, vzdali jste se. Víte, že se nezajímá o vaše city, takže jste je přestali vyjadřovat.  Necítíte se dostatečně respektováni, jako byste nebyli prioritou v jejich životě.

Výčet důvodů může pokračovat, ale výsledek je stejný. Nedostatek komunikace ve vztahu je velký problém. Bez nápravy vztah nevydrží.

Co způsobuje nedostatek komunikace ve vztahu?

Milion různých věcí může způsobit, že dva lidé přestanou komunikovat, ale ani v jednom případě to obvykle není dobré znamení.

Například velké množství stresu může být důvodem, že se člověk uzavře a přestane mluvit s lidmi kolem sebe. Uvízne ve svém vlastním malém světě a v důsledku toho si nikdo není jistý, co se děje. To znamená, že jeho partner se může obávat, že udělal něco špatného, ​​ale když se zeptá, je mu řečeno, že se nic neděje.

V takové situaci mluvíme o tom, co bude, doufejme, dočasným nedostatkem komunikace. Jedná se o reakci na stresovou situaci, která pravděpodobně pomine a poté bude obnoven normální provoz.

Když však nedostatek komunikace pokračuje, potíže skutečně začínají.


V tomto případě jsou dlouhodobé problémy s komunikací obvykle způsobeny problémy s důvěrou, jedna osoba *nebo oba* se už prostě necítí stejně, nevěra nebo problémy ve vztahu, které nebyly nikdy vyřešeny.

Postupem času tyto problémy jednoduše způsobí, že spolu přestaneme mluvit a budeme se jednoduše věnovat vlastním věcem. Prohráli jsme boj, už nevidíme smysl se snažit. Nebo se může stát, že jste zraněni něčím, co se stalo, ale nedostáváte odpověď, kterou jste chtěli nebo v kterou jste doufali. Místo toho, abyste mlátili hlavou o cihlovou zeď, vzdáváte se a mentálně se ze vztahu „odhlásíte“.

 

Jak vyřešit nedostatek komunikace ve vztahu

Pokud chcete problém napravit, uznejte to – oba. A abyste to dokázali, musíte komunikovat!

Ironické, že?

Pokud jste zjistili, že máte ve vztahu skutečný nedostatek komunikace, jediný způsob, jak situaci zvrátit, je začít znovu mluvit. Pravděpodobně jste předtím komunikovali bez problémů, takže víte, že to dokážete!

Posaďte svého partnera a řekněte mu, jak se cítíte. Řekněte mu, že vám dělá starosti, že spolu už prostě nemluvíte. Vysvětlete, že si uvědomujete, že to není jednostranné a že jste to vy oba, ale nechcete, aby to tak bylo. Chcete věci zlepšit.

Je možné, že na to nedostanete odpověď hned, a na to se musíte připravit. Váš partner možná bude muset odejít a promyslet si to sám, aby zjistil své vlastní důvody pro jeho osobní nedostatek komunikace s vámi.

To je dobré v mnoha ohledech. Když se přeskupíte a skutečně se pustíte do toho, že o tom budete mluvit, konverzace se ve výsledku obohatí. Dává vám to mnohem větší šanci na záchranu vztahu.

Co dělat, když nedokážete komunikovat

Pokud se komunikace jednoduše nezmění navzdory tomu, že problém řešíte čelem, nebo váš partner odmítá uznat, že problém vůbec existuje, obávám se, že je čas si sednout a vážně se zamyslet nad vaší budoucností v tomto svazku.

Žádný vztah nevydrží bez otevřené a upřímné komunikace. Nemusíte spolu celý den mluvit o zbytečnostech. Znamená to dokázat spolu mluvit o důležitých věcech ve vašem životě a vztahu. Pokud se tak neděje, v podstatě to znamená, že nejste propojeni. Pokud nejste ve spojení, kde je láska? Kde jsou ty emoce?

Když se váš partner psychicky „odhlásí“ ze vztahu, není cesty zpět. Pokud jste se pokusili problém vyřešit a nedostali jste za své úsilí to co potřebujete, zamávejte na rozloučenou a odejděte. Nemůžete a neměli byste být ve vztahu, který vám neumožňuje vyjádřit své emoce nebo své obavy. Ve skutečnosti byste měli být spíše schopni vyjádřit svou radost a věci, které se během vašeho dne odehrály. To je to, co udržuje vztah při životě!

Neschopnost komunikovat ve vztahu znamená, že na druhé straně neexistuje skutečný respekt. Opravdu to takhle chcete?

Nedostatek komunikace ve vztahu je hrozným znamením, že je něco velmi špatně. Není to vždy konec společné cesty, ale zvrátit situaci vyžaduje úsilí na obou stranách.

 

 

Zdroje: lovepanky.com, Freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *