10 věcí, které dobrý muž nikdy neudělá ve zdravém vztahu

Neexistují žádná pravidla ohledně toho, co dělá šťastný pár, protože každý potřebujeme ke štěstí něco jiného. Existují však známky zdravého vztahu a jsou určité věci, které dobrý muž neudělá.

A ano, všichni máme určité věci, které můžeme považovat za snesitelné pro nás jako jednotlivce, které nemusí být snesitelné pro jinou osobu. Ovšem existují některé klíčové rysy, které do zdravého vztahu prostě nepatří.

Pokud se často ocitáte v zoufalých nebo až násilných situacích s muži, můžete být v toxickém vztahu a měli byste udělat krok zpět a dívat se na vztah jako na celek. Mnoho žen, které jsou v toxických vztazích, má tendenci soudit „za činy“, což znamená, že když chlap udělá něco dobře, zdá se, že tím přeruší to špatné, ale takhle to nefunguje.

 

Zde je 10 věcí, které dobrý muž ve zdravém vztahu nikdy neudělá:

 

 

1. Nebude proti vám držet vaši minulost

Muž ve zdravém vztahu, který dělá zdravá rozhodnutí, vám nikdy nevymrští vaši minulost do očí. Neporazí vás vašimi minulými chybami. Nebude vás soudit za to kým jste byli, než jste se potkali. Vidí vás takovou, jaká jste dnes.

2. Nedá vás na druhé místo

Ano, jsou chvíle, kdy je nutné být na druhém místě po jeho rodině, jemu samém nebo jeho dětech, pokud je má, ale muž ve zdravém vztahu najde způsob, jak z vás udělat prioritu.

Pokud se neustále ocitáte na metaforickém zadním sedadle jeho přátel nebo jiných jedinců, není to dobré.

 

3. Nebude vás soudit za vaše sexuální touhy nebo preference

Každý má své sexuální preference jiné, někdo třeba rád zkouší nové věci. Pokud se svěříte partnerovi se svou touhou po něčem novém, neměl by vás odsuzovat, ať už se jedná o cokoli. Samozřejmě má právo přijmout či odmítnout, ale ne soudit či ponižovat.

 

4. Nebude očekávat, že splníte všechny jeho fantazie

Je zřejmé, že bychom všichni milovali partnera, který by chtěl uskutečnit každou naši fantazii a touhu, ale to není realita.

Muž ve zdravém vztahu nebude očekávat, že se budete chovat jako dospělá filmová hvězda, ale jako člověk, který má stejný názor na druh partnerského života, který spolu máte.

 

5. Nebude vás ponižovat ani s vámi hrubě jednat

Dobrý muž vás oslovuje uctivě, i když je naštvaný.

Muž, který se nad vámi povyšuje nebo s vámi mluví s nedostatkem respektu, není to, co potřebujete. Je nutné, aby si oba partneři uvědomovali, že jsou si rovni.

 

6. Za trest se od vás citově nestáhne

Jistě, čas od času se váš muž stáhne do své „mužské jeskyně“, pokud se cítí vystresovaný nebo rozrušený. Správný muž se k vám pak přiblíží, až bude připraven mluvit.

Ale muž, který je neduživý, se od vás za trest chladně stáhne, aniž by řekl proč. Omezí vaši schopnost dostat se k němu zdravým způsobem možná na dny nebo týdny.

7. Nebude slevovat z vašich pocitů

Říká vám, jak přehnaně reagujete, nebo jste neustále citliví? Jsou podle něho všechny vaše pocity přehnané?

Muž ve zdravém vztahu nebude neustále slevovat z vašich pocitů, takže se budete cítit, jako by s vámi něco nebylo v pořádku. Každý má právo projevovat své pocity dle svého uvážení.

8. Nebude se vám vysmívat před kamarády

Jistě, máme tu škádlení, ale pak je tu i zlomyslný komentář. Což v některých případech může i hraničit s ponižováním.

Chlap, který do vás, vaší práce nebo vašeho oblečení apod. šťouchá před skupinou svých kamarádů, je hlupák.

9. Nevyhne se tišení vašich obav nebo nejistot

Dobrý muž vám pomůže čelit vašim obavám nebo špatné situaci či události, která vás zneklidnila. Udělá si čas, aby vás vyslechl a pokusil se vám pomoci.

Dobrý muž nebude vaše potíže ignorovat.

 

10. Nebude sobecký

Dobrý muž může vrátit, aniž by byl sobecký. Chce ti dát všechno. Chce být svým nejlepším já.

Ten nepravý ve vztahu pouze bere, aniž by to vracel nebo oplácel.

 

 

Zdroje: yourtango.com, Freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *