Nejlepší ekologická, opakovaně použitelná brčka

Blíží se ukončení výroby jednorázových plastových brček, jak budeme pít oblíbené letní drinky ?
Papírová brčka nejsou úplně nejpohodlnější alternativou.
Vzhledem k novým stanovám EU by se měla ukončit výroba jednorázových plastů, jako jsou brčka, kelímky, plastové tácky. Je to hlavně proto, že plastová brčka se jednou použijí a 200 let se rozkládají – ve skutečnosti se nikdy nerozloží úplně.
 V mnoha restauračních zařízeních již přešli na papírová brčka. Ale co si budeme nalhávat, ty méně kvalitní se  po několika minutách v pití rozmočí a ovlivňují chuť nápoje. Je to sice asi ekologičtější než plasty, ale neřekla bych že příjemnější. Jaké existují tedy jiné alternativy slámek?


Měděné nebo ocelové – nerezové slámky (cca 50kč/ks)

 
Jsou dostupné v různých baleních – po 4-15ks s kartáčkem na čištění.
 
 


Bambusové slámky (35kč/ks)

Bambusová brčka se prodávají v různých baleních dokonce i dekorovaná. Cena za 1 ks je cca 35kč, jestliže však koupíte balení po 200ks cena balení bude cca 250kč. Prodávají se dokonce v několika velikostních provedení – různé průměry (6-12mm). Jsou 100% ekologická.

FinalStaw – skládací brčka

Je to v podstatě nerezové teleskopické nebo skládací brčko, které se složíte do malého obalu a nosíte ho pořád u sebe třeba jako klíčenku.
S nápadem přišla Americká firma a u nás zatím tolik běžná nejsou.


Skleněné slámky (cca 20kč/ks)

Jsou čirá, zahnuta do perfektního úhlu a v míchaných drincích vypadají elegantně. Jen jsou nepraktická pro ty, kteří mají ve zvyku brčka kousat. Nesmíme zapomínat, že jsou ze skla.
Plastová brčka by měla být do poloviny příštího roku stažena z oběhu, výroba se už nyní postupně ukončuje. Takže ti z nás, kteří pijí rádi drinky brčkem si musí brzy sehnat vyhovující náhradu.
Tak která alternativa klasických plastových brček vás zaujala nejvíce ?
Zdroje: tastingtable.com, unsplash.com, final.co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *