Jak začít od začátku a znovu objevit lásku, kterou jste ve vztahu ztratili

Unsplash.com

Někdy vztah prostě potřebuje nový začátek. Milujete svého partnera a záleží vám na něm, takže ukončit vztah nechcete. Ale nemůžete pokračovat tak, jak se věci mají. Než uděláte nějaké drastické kroky, zde je návod, jak začít ve vztahu znovu a uvidíte, že se věci změní.

Změňte svůj vztah a nejprve do něj vraťte trochu života. Měli byste také vědět, že každý se potýká s drsnými záplatami ve vztahu, ale to není omluva, abyste ho okamžitě ukončili.

Vždy se můžete rozhodnout začít znovu a zároveň zachránit váš vztah.

Proč začínat znovu?

Když se to ve vztahu zvrtne, začneme si myslet, že je čas to ukončit. Ztrácíme veškerou naději, že problém napravíme. Ale vážně chcete vše pěkné zahodit kvůli třeba jen drobné krizi.

Namísto zahazování všech těch vzácných vzpomínek a společných let může učení, jak začít znovu ve vztahu, nepochybně prospět tomu, co máte.

Samozřejmě to není rozhodnutí, které musíte udělat jen vy. Společně s partnerem byste se měli vzájemně dohodnout, aby to fungovalo. Nebude to snadné, ale může to váš vztah změnit.

Jak začít ve vztahu znovu ?

Pokud procházíte těžkým obdobím se svým partnerem a uvažujete o svém životě, vztahu a budoucnosti, možná vám hlavou prošla myšlenka na ukončení věcí. Vaše cesty se nemusí akutně rozcházet. Někdy prostě potřebujete jen nový společný začátek. Na vztahu se musí pracovat a ne se vzdávat.

1. Sedněte si a mluvte

Dobře, vy asi máte pocit, že je ve vztahu nějaká chyba. Ale víte, jak se cítí váš partner?

Není to snadný rozhovor, ale je důležitý. Pokud se chystáte ve vztahu začít znovu, musíte být oba na stejné vlně.

Mluvte o tom, jak se cítíte a jaké potřeby vám chybí. Komunikace je nezbytná pro fungování vztahu. Možná by bylo snazší nemluvit o jakýchkoli existujících problémech, které byste mohli mít, ale když to uděláte, nakonec se váš vztah rozpadne.

Je zásadní, abyste si oba sedli, popovídali si a skutečně poslouchali, co ten druhý říká.

2. Naslouchejte potřebám svého partnera

Tohle není jen o vás. Ano, chcete se ve vztahu cítit lépe, ale co váš partner? Poté, co si promluvíte o tom, co musíte oba udělat, aby vztah fungoval, je čas, abyste zapracovali na věcech, které jsou pro vašeho partnera důležité.

Oba musíte udělat kompromis, abyste byli schopni zajistit to, co oba potřebujete. Vztahy jsou záležitostí dávání a braní a nemůžete svůj vztah napravit, aniž byste něco obětovali, abyste zajistili potřeby svého partnera – a totéž platí pro něj.

3. Vzdát se minulosti

Pokud chcete ve vztahu začít znovu, zavažte se, že se zbavíte minulosti.

Budete se muset naučit přestat se držet minulosti a hlavně používat minulost proti partnerovi. Váš vztah nebude mít čistý štít, pokud budete neustále připomínat, co se stalo.

Pokud vás to stále trápí, vše se vrací k prvnímu bodu, kterým je sdělování vašich pocitů. Jakmile si o tom promluvíte, pokračujte dál a nikdy se na problém neohlížejte.

4. Náklonnost a projevy lásky

Náklonnost je obrovskou součástí vztahů a něco, co by se nemělo ignorovat. Pokud chcete vztah restartovat, projevte svému partnerovi náklonnost a lásku. Sdílení fyzické intimity vám umožní vyjádřit to, co nemůžete říct slovy.

Líbání s partnerem uvolňuje hormon oxytocin, což je „spojovací“ hormon. Znovu rozdmýchá jiskru a vášeň, která kdysi hořela, a pomůže vám oběma vzpomenout si, proč jste se do sebe zamilovali.

5. Naplánujte si budoucnost

Každý se potřebuje mít na co těšit. Takže si sedněte s partnerem a vytvořte plán. Přemýšlejte o výletech, které chcete podniknout, nebo o věcech, které chcete společně vyzkoušet.

To může pomoci vytvořit vzrušení ve vztahu. Pokud se váš vztah stal nudným a nevýrazným, o důvod víc, proč byste si měli plánovat čas dopředu. Je to perfektní způsob, jak trochu zpestřit váš vztah a začít znovu.

6. Pochvalte svého partnera

Zaměřte se na chválení pozitivních vlastností vašeho partnera, místo abyste je kritizovali. Prostřednictvím pozitivního posílení váš partner změní způsob, jakým věci dělá, protože se v tom cítí dobře.

Snažte se co nejlépe soustředit na všechno, co váš partner dělá správně, místo na chyby. Možná dnes umyli nádobí, projevili náklonnost nebo vám pomohl vyřídit pochůzky. Poděkování může být jednoduché gesto, ale může do vašeho vztahu začlenit hodně lásky a vděčnosti.

7. Uvědomte si škodlivé návyky

Poslouchejte, každý se naučil návyky, které mohou ve vztahu napáchat více škody než užitku. Možná se stanete agresivní během hádek nebo ignorujete svého partnera, když jste naštvaní. Musíte si být vědomi svých činů a pracovat na jejich změně.

Odnaučit se svým sabotážním návykům bude vyžadovat hodně úsilí. Ale pokud vám na vašem vztahu záleží, budete se snažit ze všech sil.

Pokud máte potíže, můžete to svému partnerovi otevřít a on vám může pomoci tyto návyky změnit.

8. Mějte na paměti své vlastní cíle a sny

Jste ve vztahu, ale to neznamená, že se musíte vzdát svých vlastních snů a cílů. Jste svým vlastním člověkem a měli byste i nadále plánovat své osobní cíle a sny bez ohledu na stav vašeho vztahu.

Pokud se vzdáte svého pocitu individuality a nezávislosti, musíte svůj vztah sabotovat.
Měli jste svůj život, než jste se potkali a co teď? Zahodili jste kvůli společnému vztahu své sny a cíle? Nezapomínejte, že ačkoli máte partnera neznamená to, že nemáte i svůj život. Vztah je sice o kompromisech, ale jít za svými sny můžete i společně nebo s podporou partnera.

Pokud se vážně chcete naučit, jak začít znovu, je důležité si to zapamatovat.

9. Mluvte o sexu

Chápu, že v období krize se může jednat o nepříjemný rozhovor, ale musí to být. Možná se právě v tomto období stal sex jen rutinní záležitostí. Promluvte si se svým partnerem a sdělte mu své sexuální potřeby.

Prozkoumejte navzájem své sexuální potřeby a vmyslete, jak si to v ložnici okořenit. Pokud máte pocit, že v ložnici chybí chemie nebo pestrost, řekněte svůj názor. S největší pravděpodobností by byl váš partner ochoten věci změnit a zkusit něco jiného. Může vás mile překvapit!

 

Nemusíte vztah hned ukončovat, jen protože procházíte těžším obdobím. Správnou komunikací a jednoduchými změnami můžete svou lásku zachránit. Než skutečně uděláte něco, čeho byste mohli litovat, měli byste se nejprve naučit, jak ve vztahu začít znovu.

 

Zdroje: lovepanky.com, unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *